Avana Poznań

ZIMOWE WARSZTATY WSPINACZKOWE

Projekt bez tytułu(8)

ZAPISY DO SEKCJI WSPINACZKOWYCH

Jak zacząć?, czyli małe FAQ
Przygodę ze wspinaniem na Ścianie Wspinaczkowej Avana może rozpocząć każdy! Jeżeli nie wiecie jak się przygotować, czy wspinanie jest dla Was, poniżej odpowiedzi na kilka nurtujących pytań.

 

Czym jest Ściana Wspinaczkowa Avana?
Avana to klimatyzowany obiekt, przyjazny dla każdego, bez względu na wiek. Na obiekcie czeka na Ciebie ok. 1000 m kw powierzchni do wspinania, kilka tysięcy chwytów, 40 stanowisk do asekuracji oraz ponad 100 niezależnych dróg.

 

Czy jest bezpiecznie?
Avana została zbudowana zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa dotyczącą ścian wspinaczkowych PN-EN 12572-1:2009. Sprzęt wspinaczkowy, jakiego używamy (uprzęże, liny, karabinki, przyrządy asekuracyjne) to najwyższej klasy atestowane produkty, spełniające międzynarodowe normy (UIAA International Mountaineering and Climbing Federation). Sprzęt ten wytrzymuje znacznie większe obciążenia niż te, które działają podczas wspinaczki; np. karabinek czy lina utrzymają ponad 2 tony!!!

 

Czy wspinaczka jest bezpieczna?
Tak, jeśli przestrzegasz wszystkich zasad bezpieczeństwa i stosujesz się do zaleceń obsługi ścianki.
Jeżeli zachowujesz się zgodnie z naszym Regulaminem na pewno nic Ci się nie stanie!

 

Czy muszę być wysportowany, aby spróbować swoich sił we wspinaczce?
Podczas wspinaczki wymagany jest podstawowy poziom sprawności, nie trzeba być ekspertem czy profesjonalnym sportowcem, aby móc się wspinać. Każdy może spróbować swoich sił! Wśród wielu dróg o różnym stopniu trudności, każdy znajdzie najbardziej optymalną dla siebie.

 

Nigdy się nie wspinałem, od czego mam zacząć?
Jeśli na ścianę wybierasz się po raz pierwszy, czeka Cię podstawowe szkolenie z asekuracji, na które musisz umówić się dzwoniąc pod numer: 782 780 333. Szkolenie przechodzi się raz, ponieważ zostaje odnotowane w naszym systemie. Jeśli kiedyś się już wspinałeś wystarczy, że przejdziesz bezpłatny test z asekuracji u naszego instruktora.

 

Co jest mi potrzebne do wspinaczki?
Na początek chwyć telefon w rękę, wykręć numer 782 780 333 i umów się na szkolenie 😀 Potem wystarczy już tylko przyjechać do Avany. Jeśli chodzi o resztę, to oczywiście będzie Ci potrzebny sprzęt wspinaczkowy wliczony w cenę biletu, a także buty, które również możesz u nas wypożyczyć (na początek wystarczą zwykłe buty sportowe).

 

Czy są jakieś ograniczenia wiekowe?
W Avanie nie ma ograniczeń wiekowych! Osoby niepełnoletnie mogą się wspinać za pisemną zgodą rodziców. Jedynym ograniczeniem jest brak możliwości asekurowania przez osoby, które nie ukończyły 16 roku życia. Mogą się one wspinać na ściance jedynie przy asekuracji osoby pełnoletniej, która zdała egzamin z asekuracji lub z instruktorem. Nasi najmłodsi wspinacze, po wcześniejszej rezerwacji, mogą także skorzystać z asekuracji instruktora – 15 min. – 25zł.

 

Jak mogę nauczyć się asekuracji?
Możesz skorzystać z opcji godzinnego szkolenia podstawowego (podstawy asekuracji). Masz również możliwość skorzystania z naszej oferty kursów wspinaczki. Kurs daje Ci możliwość poznania tematu wspinaczki w szerszym zakresie.

 

Czy potrzebuję kogoś do asekuracji?
Wspinaczka to sport partnerski najlepiej więc przyjść we dwoje. Jeśli nie masz osoby do asekuracji możesz ją znaleźć za pośrednictwem naszego portalu facebook.com/avanapoznan
Zawsze możesz zarezerwować sobie także wspinaczkę z asekuracją instruktora.

 

Ile czasu można się wspinać po zakupie biletu?
Na naszej ścianie do wyboru masz różne opcje biletów. Żaden bilet nie ogranicza Cię czasowo – wspinasz się tak długo, jak chcesz! Wyjątkiem są bilety upoważniające do wspinaczki z asekuracją instruktora.

 

Czy muszę wcześniej dokonać rezerwacji aby przyjść na ścianę wspinaczkową?
Jeśli chcesz odbyć szkolenie z asekuracji bądź wspinać się z asekuracją instruktora, musisz dokonać rezerwacji kontaktując się z Paniami z recepcji pod numerem 782 780 333 lub pisząc maila na info@avana.pl. Nasza załoga z pewnością pomoże wybrać odpowiedni dla Ciebie termin oraz rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości.

 

Czy organizujecie jakieś regularne zajęcia dla dzieci i dorosłych?
Oczywiście możesz się zapisać na nasze sekcje wspinaczkowe – są one dostosowane do wieku oraz umiejętności wspinaczy. Zajęcia sekcji odbywają się raz w tygodniu i trwają przez trzy kwartały (I kwartał zimowy: od 1 stycznia do 31 marca, II kwartał wiosenny: od 1 kwietnia do 30 czerwca, III kwartał jesienny: od 1 października do 31 grudnia). Chcesz dołączyć? Napisz do nas maila na info@avana.pl